1670 – satyryczny portret szlachty w zwiastunie polskiego serialu Netflixa

Netflix zaprezentował pierwszą zapowiedź polskiego serialu komediowego 1670. Premiera produkcji w grudniu.

1670
fot. Robert Pałka

“1670” to nowy, polski serial Netflixa, który w satyryczny sposób ukazuje obraz sarmackiego życia w “sielankowych” czasach pańszczyzny. Do sieci trafił pierwszy zwiastun produkcji. Wideo możecie sprawdzić poniżej.

Jest rok 1670. Jan, głowa szlacheckiej rodziny i właściciel (mniejszej) połowy wsi Adamczycha, marzy o zapisaniu się na kartach historii Polski – najpotężniejszego państwa na świecie. Pasmo jego życiowych sukcesów pozwala myśleć, że jest na dobrej drodze. W końcu wszystko, co ma, odziedziczył sam, a całą resztę osiągnął ciężką pracą własnych chłopów. Jego ambitne plany zakłóca jednak niełatwa codzienność właściciela ziemskiego: na sejmiku znów trzeba zawetować pomysł podniesienia podatków, nieprzekonani do teorii skapywania chłopi tracą motywację do pracy, córka sprzeciwia się wydaniu za syna magnata, a podstępny sąsiad Andrzej knuje, jak zebrać większe plony w tym roku… W dodatku Rzeczpospolita szlachecka złośliwie akurat teraz chyli się ku upadkowi. Na szczęście opatrzność zawsze jest po stronie Polski, a postępowe myślenie Jana pozwoli mu wybrnąć z każdej sytuacji i sięgnąć po wieczną chwałę!

W przerysowanym portrecie polskiej szlachty zobaczymy: Bartłomieja Topę (Jan), Katarzynę Herman (żona Zofia), Martynę Byczkowską (córka Aniela), Michała Balickiego (syn Stanisław) i Michała Sikorskiego (syn Jakub). W serialu występują również Kirył Pietruczuk (chłop Maciej) i Dobromir Dymecki (chwilowo pozbawiony ziemi, czystej krwi szlachcic w szóstym pokoleniu, Bogdan).

Serial wyreżyserował Maciej Buchwald (związany z teatrem improwizowanym “Klancyk”) wraz z Kordianem Kądzielą. Pomysłodawcą i scenarzystą serialu jest Jakub Rużyłło (“Sexify 2”, “The Office PL”). Producentami są Jan Kwieciński (“W lesie dziś nie zaśnie nikt”, “Sexify”, “Dzień Matki”) i Ivo Krankowski.

Premiera w grudniu 2023, tylko na Netflix.

Źródło: informacja prasowa

Podziel się

DODAJ KOMENTARZ


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

secretcats.pl - tworzenie stron internetowych