Ballada ptaków i węży najlepszą częścią Igrzysk śmierci? Są pierwsze recenzje

Do sieci trafiły pierwsze opinie na temat filmu Igrzyska śmierci: Ballada ptaków i węży. Premiera już w listopadzie.

Igrzyska śmierci: Ballada ptaków i węży
fot. Lionsgate

“Igrzyska śmierci: Ballada ptaków i węży” to kolejna część popularnej serii Igrzyska śmierci. Nowe widowisko stanowi prequel dla historii o Katniss Everdeen i jest oparty na powieści Suzanne Collins. Amerykańscy dziennikarze mieli już okazję zobaczyć film. Krytycy podzielili się w sieci swoimi opiniami (pełne recenzje wpadną 7 listopada). Są one bardzo pozytywne.

W niektórych wpisach przewija się zdanie, że “Ballada ptaków i węży” to najlepsza część Igrzysk śmierci. Jeden z krytyków twierdzi, że jest to najmroczniejsza część, która mocno skupia się na postaciach, ale również dostarcza sporo rozrywki. Krytycy chwalą również scenografię, fantastyczne kostiumy oraz ścieżkę dźwiękową.

Bardzo chwalona jest obsada produkcji, która określana jest jako strzał w dziesiątkę. Spore słowa uznania zbierają kreacje głównych aktorów, czyli Toma Blytha i Rachel Zegler, którzy wcielają się w młodego Coriolanusa Snowa oraz Lucy Gray Baird. Pochwały zbierają również Peter Dinklage oraz Viola Davis, która ma kraść show swoją demoniczną kreacją Volumnii Gaul. Na uwagę zasługuje również występ Jasona Schwartzmana, który jest bardzo zabawny w swojej kreacji prowadzącego igrzyska, Lucky’ego Flickerman.

Na minus dla produkcji dziennikarze wyjawiają długość filmu (choć w niektórych opiniach jest zaznaczone, że mimo tego film trzyma tempo), pośpieszny akt trzeci oraz niejednoznaczne zakończenie.

Oto kilka opinii:

Premiera filmu w polskich kinach już 17 listopada.

Źródło: Collider.com

Podziel się

DODAJ KOMENTARZ


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

secretcats.pl - tworzenie stron internetowych