Blade Runner 2099 – serial znowu opóźniony. Poznajcie powód

Oczekiwany przez wielu fanów serial Amazona, Blade Runner 2099, notuje kolejne opóźnienie. Tym razem jednak nie jest to związane ze strajkami.

Blade Runner 2099
fot. materiały prasowe

“Blade Runner 2099” to serial z uniwersum “Łowcy androidów”, który szykuje Amazon. Projekt zanotował już jedno opóźnienie związane ze strajkiem aktorów i scenarzystów. Jednak to nie koniec kłopotów produkcji. Otóż zdjęcia do serialu miały być kręcone w Belfaście na terenie Belfast Harbor Studios. Okazuje się, że prace na planie w Irlandii Północnej zostały odwołane i teraz ekipa będzie szukać innego miejsca do realizacji projektu.

Oficjalny powód takiej decyzji nie został podany. Dyrektor naczelny Northern Ireland Screen Richard Williams wyraził swoje rozczarowanie w oświadczeniu:

Mamy świadomość, że takie trudne decyzje zdarzają się w branży, szczególnie przy najdroższych projektach, z którymi wiążą się największe oczekiwania. To oczywiście pozostawia lukę w harmonogramie produkcji w Irlandii Północnej, a Northern Ireland Screen zrobi wszystko, aby jak najszybciej ją załatać, pamiętając, że wiele niezależnych firm z łańcucha dostaw korzystało z tego projektu w swojej pracy.

Blade Runner 2099
fot. materiały prasowe

BBC podaje, że spółka Northern Ireland Screen przekazała na produkcję kwotę w wysokości 4,1 miliona funtów. Te pieniądze zostaną zwrócone.

Szczegóły fabuły serialu są trzymane w tajemnicy. Jak wynika z tytuły akcja projektu dzieje się 50 lat po wydarzeniach z filmu “Blade Runner 2049”. Ridley Scott jest producentem wykonawczym serialu. Showrunnerką jest Silka Luisa.

Źródło: Deadline.com

Podziel się

DODAJ KOMENTARZ


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

secretcats.pl - tworzenie stron internetowych