Call of Duty pozostanie na PlayStation. Uzgodniono umowę z Microsoft

Call of Duty, kultowa seria FPS-ów, nadal pozostanie w ekosystemie gaminowym PlayStation mimo umowy przejęcia Activision Blizzard przez Microsoft.

Call of Duty
fot. Activision Blizzard

Call of Duty to seria pierwszoosobowych strzelanek, które łączy motyw wojenny. Jest to flagowa franczyza Activision Blizzard. Proces przejęcia spółki przez Microsoft wzbudził obawy Sony dotyczące tego czy seria nadal będzie multiplatformowa. Jak się okazuje gigant z Redmond i PlayStation zawarły umowę w tej sprawie. Dyrektor generalny Microsoft Gaming, Phil Spencer, potwierdził, że dwóch rywalizujących posiadaczy platform uzgodniło porozumienie, aby utrzymać multiplatformowość Call of Duty – w przypadku zamknięcia przejęcia Activision Blizzard przez Xbox. 

Otóż na mocy wspomnianej umowy kultowa franczyza FPS będzie dostępna na PlayStation 10 lat po sfinalizowaniu przejęcia. Długość umowy odpowiada informacji, którą Microsoft ujawnił na początku 2023 roku. Gdy Sony próbowało utrudnić fuzję spółek, Xbox wyjaśnił, że zaoferował dziesięcioletnią umowę na utrzymanie Call of Duty na PlayStation. Było to przedłużenie początkowej pięcioletniej oferty.

Wygląda zatem na to, że Sony i Microsoft po części przynajmniej zakończyły swój wielomiesięczny spór, którego przedmiotem było wspomniane przejęcie przez amerykańskiego giganta gamingowego firmy Activision Blizzard.

Źródło: gamesradar.com

Podziel się

DODAJ KOMENTARZ


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

secretcats.pl - tworzenie stron internetowych