Diuna 2 – Paul Atryda ujeżdża czerwia w 6-minutowym klipie z filmu

Do sieci trafił klip z filmu Diuna 2. Przedstawia on jedną z najbardziej widowiskowych scen z literackiego oryginału.

Diuna Część druga
fot. Warner Bros. Pictures

“Diuna: Część druga” to sequel widowiska z 2021 roku opartego na kultowej powieści Franka Herberta. Premiera filmu zbliża się wielkimi krokami. Do sieci trafił nowy klip, który przedstawia scenę z produkcji. W niej Paul Atryda staje przed znanym w środowisku Fremenów rytuałem przejścia, w którym musi przejechać się na czerwiu. Wideo możecie obejrzeć poniżej.

W filmie Paul Atryda dołącza do rdzennych mieszkańców Arrakis, Fremenów. Razem z nimi walczy z Harkonnenami, którzy odpowiadają za śmierć ojca bohatera. Aby go powstrzymać zostaje wezwany Feyd-Rautha, psychopatyczny członek rodu Harkonnenów. Paul wkrótce będzie musiał zmierzyć się nie tylko z zabójcami, ale również proroctwem, którego jest najważniejszym elementem.

W obsadzie filmu powracają znani z poprzedniej części Timothée Chalamet jako Paul Atryda, Rebecca Ferguson jako Lady Jessica, Josh Brolin jako Gurney Halleck, Stellan Skarsgård jako Baron Vladimir Harkonnen, Dave Bautista jako Glossu Rabban, Stephen McKinley Henderson jako Thufir Hawat, Zendaya jako Chani, Charlotte Rampling jako Gaius Helena Mohiam i Javier Bardem jako Stilgar. Wśród nowych nazwisk w obsadzie znajdują się Austin Butler jako Feyd-Rautha Harkonnen, Florence Pugh jako księżniczka Irulana, Christopher Walken jako Imperator Shaddam IV, Lea Seydoux jako Lady Margot oraz Souheila Yacoub jako Shishakli.

Premiera filmu w polskich kinach 29 lutego 2024 roku.

Źródło: oficjalne konto X Fandango

Podziel się

DODAJ KOMENTARZ


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

secretcats.pl - tworzenie stron internetowych