Dziewczyna z tatuażem – serial Amazona znalazł showrunnerkę

W końcu pojawiła się nowa informacja na temat szykowanego przez Amazon serialu Dziewczyna z tatuażem. Oto, kto zasiądzie za sterami projektu.

Dziewczyna z tatuażem
fot. Columbia Pictures/MGM

“Dziewczyna z tatuażem” to serial, który przygotowuje Amazon MGM Studios. Projekt został oparty na popularnej serii powieści Millenium, którą stworzył Stieg Larsson, a po śmierci autora przejęli ją David Lagercrantz i ostatnio Karin Smirnoff (powieść Smirnoff trafi do Polski w listopadzie). Serial zapowiedziano w 2020 roku, jednak od tamtej pory nic o nim nie słyszeliśmy. Teraz to się zmieniło. Jak podaje portal Variety, Veena Sud została wybrana na showrunnerkę projektu.

Twórczyni nie jest obcy gatunek kryminału. Była bowiem scenarzystką, producentką wykonawczą i showrunnerką bardzo dobrze przyjętego serialu “Dochodzenie”. Produkcja była nominowana w 2012 roku do Złotego Globu oraz w 2011 roku do sześciu nagród Emmy. Sud stworzyła również dla Netflixa serię “Seven Seconds”.

Dla przypomnienia głównymi bohaterami literackiego pierwowzoru są genialna, ale aspołeczna hakerka Lisbeth Salander i dziennikarz śledczy Mikael Blomkvist. Przy ogłoszeniu projektu zapowiedziano, że serial będzie nową, niepowiązaną z książkami historią o Lisbeth, jednak teraz nie wiadomo, w jakim kierunku pójdą twórcy.

Seria Millenium już wcześniej doczekała się bardzo dobrze przyjętej, szwedzkiej trylogii filmowej oraz swojej amerykańskiej wersji pod tytułem “Dziewczyna z tatuażem”, którą wyreżyserował David Fincher. Obraz Finchera spotkał się z równie ciepłym przyjęciem, choć nie osiągnął ogromnego sukcesu w box office. W 2018 roku do kin trafił film “Dziewczyna w sieci pająka” oparty na czwartej powieści z serii. Jednak obraz nie spotkał się z uznaniem krytyków oraz był klapą w box office.

Źródło: Variety.com

Podziel się

DODAJ KOMENTARZ


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

secretcats.pl - tworzenie stron internetowych