Frankenstein – Jacob Elordi zastąpi Andrew Garfielda w filmie Guillermo del Toro

Nastąpiła zmiana w obsadzie filmu Frankenstein, kolejnego projektu reżyserskiego twórcy Labiryntu fauna i Kształtu wody.

Frankenstein
fot. HBO

“Frankenstein”, czyli nowa adaptacja kultowej powieści autorstwa Mary Shelley to film, nad którym obecnie pracuje Guillermo del Toro. Jak podaje portal Variety Jacob Elordi (“Euforia”, “Saltburn”) zastąpi w obsadzie projektu Andrew Garfielda. Aktorowi przypadnie w udziale rola potwora Frankensteina. Według źródeł serwisu Garfield musiał zrezygnować z udziału w produkcji ze względu na konflikt w harmonogramie.

W obsadzie filmu znajdują się już Oscar Isaac jako doktor Wiktor Frankenstein, Mia Goth jako narzeczona Frankensteina, Christoph Waltz, Felix Kammerer, Lars Mikkelsen, David Bradley i Christian Convery. Projekt powstaje dla Netflixa.

Frankenstein
fot. HBO

Dla przypomnienia literacki pierwowzór opowiada historię genialnego i egoistycznego doktora Wiktora Frankensteina, który interesuje się w swoich badaniach tematyką życia i śmierci. Pewnego dnia w jednym ze swoich eksperymentów powołuje do życia zszytego z ciał zmarłych stwora.

Dla Elordiego przełomową rolą była kreacja Nate’a Jacobsa w serialu HBO “Euforia”. W ostatnim czasie widzowie mogli zobaczyć go w filmach “Saltburn” oraz “Priscilla”, w którym wcielił się w rolę Elvisa Presleya.

Źródło: Variety.com

Podziel się

DODAJ KOMENTARZ


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

secretcats.pl - tworzenie stron internetowych