Mickey 17 – co wiemy o filmie twórcy Parasite? Fabuła i inne

Mickey 17 to kolejny film nagrodzonego Oscarem Bong Joon-ho. Postanowiłem przygotować dla Was najważniejsze informacje o widowisku.

Mickey 17
fot. Warner Bros. Pictures

“Mickey 17” to oczekiwany przez wielu widzów film science fiction, którego reżyserem jest koreański mistrz kina, Bong Joon-ho. Jest to również pierwszy projekt reżysera od czasu nagrodzonego czterema Oscarami “Parasite”.

Poniżej możecie sprawdzić najważniejsze informacje o projekcie między innymi czego dotyczy historia lub kogo zobaczymy w obsadzie.

Mickey 17 – data premiery

Film trafi do kin na na całym świecie 29 marca 2024 roku.

Fabuła

Fabuła filmu została zainspirowana książką autorstwa Edwarda Ashtona pod tytułem “Mickey7”. W sieci pojawiły się również niepotwierdzone jeszcze informacje, że produkcja nie będzie tak naprawdę adaptacją powieści, a wykorzystując pewne elementy będzie stanowiła jej kontynuację. Głównym bohaterem produkcji jest tytułowy “pracownik jednorazowy”, który zostaje wysłany jako pomocnik ludzkiej misji skolonizowania lodowej planety Niflheim. Mickey wykonuje najtrudniejsze, wręcz samobójcze misje. Gdy ginie wspomnienia poprzednich jego wersji są przenoszonego do nowego ciała. Jednak w czasie jednej z wypraw, po której Mickey zostaje uznany za poległego, okazuje się, że tak naprawdę żyje. Na nieszczęście jego kolejna kopia została już uruchomiona. To będzie stanowiło ogromny problem dla zarządców wyprawy, szczególnie, że planeta okazuje się mocno nieprzyjazna dla kolonizatorów. Mickey 17 będzie zmuszony walczyć o własną egzystencję.

Teaser

5 grudnia 2022 roku Warner Bros wypuściło krótki teaser filmu. Przedstawia on głównego bohatera produkcji, w którego wciela się Robert Pattinson.

Obsada

W głównej roli występuje Robert Pattinson. Ponadto w osadzie znajdują się Steven Yeun, Mark Ruffalo, Toni Collette, Naomi Ackie oraz Holliday Grainger.

Zespół kreatywny stojący za kamerą to nominowany do Oscara operator Darius Khondji (“Okja”), nominowana do Oscara scenografka Fiona Crombie (“Faworyta”, “Cruella”), nominowany do Oscara montażysta Jinmo Yang (“Parasite”), projektantka kostiumów Catherine George (“Okja”, “Snowpiercer: Arka przyszłości”) i kierownik ds. efektów wizualnych Dan Glass (seria Matrix). Muzykę skomponował Jae-il Jung (“Squid Game”, “Parasite”).

Źródło: warnerbros.com/YouTube

Podziel się

DODAJ KOMENTARZ


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

secretcats.pl - tworzenie stron internetowych