Rage of stars – ruszyły zdjęcia do polskiego filmu science fiction z międzynarodową obsadą

Rage of stars to dramat science fiction w reżyserii Łukasza Roga. Wystartowały prace na planie filmu. Premiera w 2024 roku.

Rage of stars plakat
fot. materiały prasowe

“Rage of stars” to pierwszy film fabularny Łukasza Roga, niezależnego filmowca z Rzeszowa, pasjonata kina i samouka. To właśnie Rzeszów stanie się scenerią mrocznego kina akcji z elementami science fiction. Film będzie pełnometrażowym rozwinięciem amatorskiego filmu No stars anymore, którego międzynarodowy sukces skłonił Łukasza Roga do kolejnego kroku – nakręcenia fabuły, ale już nie w pojedynkę, tylko z profesjonalną ekipą.

Na casting do filmu zgłosiło się 8 tysięcy aktorów z Polski i ze świata. To ilość, która przerosła oczekiwania Łukasza Roga. Wybór nie był prosty, ale finalnie udało się skomponować obsadę, która na początku lipca spotkała się na planie w Rzeszowie i zostanie tam do końca sierpnia, bo tyle będą trwały prace nad filmem. Łącznie w składzie głównej obsady znalazło się 8 aktorów – 6 z zagranicy i 2 z Polski. W roli głównej wystąpi Andrea Tivadar, brytyjska aktorka rumuńskiego pochodzenia, którą można było zobaczyć w kilku międzynarodowych produkcjach, m.in. “Killing Eve”, “If only” czy “Safe inside”, gdzie zagrała główną rolę. W filmie wystąpią także: Małgorzata Klara, Mayu Gralińska – Sakai, Jord Knotter i znani z serialu “Wikingowie”: Jack McEvoy i Elijah Rowen.

Łukasz Róg jest samoukiem i dzięki tej determinacji udało mu się nakręcić swój pierwszy film “No stars anymore”. Film został wyróżniony na 38 międzynarodowych festiwalach filmowych, wygrywając 11 głównych statuetek m.in. za najlepszy film i najlepszy debiut reżyserski.  Opowiada historię kobiety z amerykańskich oddziałów specjalnych S.W.A.T, która ma przeczucie o zbliżającym się końcu świata i ta historia, pogłębiona o dodatkowe wątki i bohaterów, będzie też motywem przewodnim fabuły “Rage of stars”.

Po zaskakującym międzynarodowym sukcesie filmu “No stars anymore” reżyser Łukasz Róg połączył siły z rzeszowskim biznesmenem Rafałem Kaliszem – właścicielem giganta światłowodowego Fibrain i klubu piłkarskiego Stal Rzeszów, zakładając w Rzeszowie pierwsze profesjonalne studio filmowe Lukra Films. Celem firmy jest tworzenie międzynarodowych filmów fabularnych w amerykańskim stylu. “Rage of stars” jest pierwszym dużym projektem studia. Premiera filmu zaplanowana jest na drugą połowę 2024 roku.

Źródło: informacja prasowa

Podziel się

DODAJ KOMENTARZ


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

secretcats.pl - tworzenie stron internetowych