Ród smoka – to on zagra Cregana Starka w 2. sezonie serialu

Do sieci trafiła informacja na temat castingu do 2. sezonu serialu Ród smoka. Wiadomo już, kto zagra Cregana Starka.

Ród smoka
fot. HBO

Obecnie trwają prace na planie 2. sezonu serialu “Ród smoka”. Zdjęcia do produkcji mogły być kontynuowane mimo strajku aktorów, ponieważ obsada widowiska jest zrzeszona w brytyjskim związku zawodowym Equity i nie podlega amerykańskiemu stowarzyszeniu SAG-AFTRA. Poznaliśmy kolejnego aktora, który pojawi się w 2. sezonie. Otóż jak podaje portal WikiOfThrones.com, Tom Taylor (“Mroczna wieża”) wcieli się w produkcji w bardzo ważną postać Cregana Starka.

Dla przypomnienia w książkach Cregan był Lordem Winterfell w trakcie Tańca Smoków oraz nawet królewskim namiestnikiem po zakończeniu konfliktu. Odegrał bardzo ważną rolę w wojnie Targaryenów, szczególnie w jej finałowej fazie. Stark był bardzo dobrym przyjacielem Jacaerysa, syna Rhaenyry, z którym zaprzyjaźnił się, gdy ten przybył do Winterfell, aby zyskać jego poparcie w walce z Zielonymi. Z czasem stał się bardzo potężnym sojusznikiem stronnictwa Rhaenyry.

W obsadzie 2. sezonu znajdują się między innymi Emma D’Arcy, Matt Smith, Olivia Cooke, Fabien Frankel, Rhys Ifans, Eve Best i Steve Toussaint.

Premiera 2. sezonu serialu najprawdopodobniej odbędzie się w 2024 roku.

Źródło: ComicBookMovie.com

Podziel się

DODAJ KOMENTARZ


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

secretcats.pl - tworzenie stron internetowych