Strajk aktorów – Gladiator 2, Ród smoka i Dune: The Sisterhood będą nadal kręcone. Dlaczego?

Strajk aktorów nie obejmie paraliżem wszystkich projektów, które są obecnie w produkcji. Wśród nich Gladiator 2 i 2. sezon Rodu smoka.

Strajk aktorów
fot. HBO

Oficjalnie 13 lipca SAG-AFTRA, czyli związek zawodowy zrzeszający amerykańskich aktorów, ogłosił, że jego członkowie rozpoczynają strajk. Tym samym pierwszy raz od 60 lat zdarzyła się sytuacja, że w Hollywood strajkują dwie grupy napędzające przemysł filmowy – aktorzy i scenarzyści. Sytuacja wiąże się z paraliżem produkcyjnym wielu projektów filmowych i telewizyjnych. Jednak nie wszystkich. Otóż zdjęcia do 2. sezonu “Rodu smoka” oraz 1. sezonu “Dune: The Sisterhood” będą kontynuowane.

Obsada seriali składa się bowiem głównie z aktorów z Wielkiej Brytanii, którzy pracują na podstawie umów regulowanych przez lokalny związek zawodowy, Equity. W związku z tym seriale są dopuszczone do kontynuowania kręcenia, ponieważ członkowie Equity nie mogą zgodnie z prawem strajkować w solidarności ze związkiem zawodowym z USA.

Strajk aktorów
fot. Vanity Fair/Warner Bros

Innym projektem, który nie przerwie prac na planie jest widowisko “Gladiator 2” Ridleya Scotta. W tym wypadku jednak sytuacja jest inna. Otóż producenci filmu liczą, że strajk nie potrwa długo i jak na razie na planie kręcone będą sekwencje ze statystami, sceny, w których można użyć dublerów oraz takie, w których nie jest wymagana obecność aktorów zrzeszonych w SAG-AFTRA.

Źródło: Variety.com/Cinemablend.com/Deadline.com

Podziel się

DODAJ KOMENTARZ


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

secretcats.pl - tworzenie stron internetowych