The Office PL – recenzja 3. sezonu serialu. Zawsze mogło być lepiej, ale jest dobrze

The Office PL powróciło z 3. sezonem. Już widziałem całą odsłonę, zatem mogę podzielić się opinią bez spoilerów. Czy jest dobrze?

The Office PL 3
fot. CANAL+

“The Office PL” to produkcja, na którą tak naprawdę przed premierą stawiało mało osób. Jednak serial obronił się ciekawymi postaciami i całkiem niezłym humorem. W 3. sezonie możemy zobaczyć, jak wygląda sytuacja po tym, jak Pati zdobyła miejsce w zarządzie w Warszawie. “Kropliczanka” ma wejść na rynek napojów energetycznych, co wiąże się z wieloma wyzwaniami, które jednak są również powodem wielu zabawnych sytuacji. Widać, że twórcy starają się wybrać ciekawą drogę dla swoich postaci, jednak nie w każdym wypadku to wychodzi. Najważniejsze to jednak, że produkcja CANAL+ potrafiła obrać swój własny kierunek, bez ciągłego patrzenia się przez ramię na doskonałą i tak naprawdę niedoścignioną amerykańską wersję.

Nowy sezon “The Office PL” prezentuje całkiem niezły rodzaj humoru. Oczywiście zdarzy się kilka, a nawet kilkanaście nietrafionych żartów. Jednak większość z nich uderza w punkt i potrafiły one wywołać u mnie szczery śmiech. Odcinek świąteczny był bardzo dobry, podobnie ten dotyczący depresji czy epizod z wizytą dziennikarki w “Kropliczance” reprezentowały naprawdę dobry poziom. Podoba mi się, że twórcy stosują czasem bardzo niepoprawny politycznie rodzaj humoru, jednak jest on podawany ze smakiem. Nie przekracza mocno żadnej granicy, a mimo tego bawi. Jednak mam również pewien zarzut. Mianowicie widzę, że twórcy jeszcze w kilku aspektach inspirują się żartami z amerykańskiej wersji, chociaż przeszczepiają je na nasz grunt. Chodzi mi między innymi o gag związany ze szkoleniem przeciwpożarowym Darka, który w wykonaniu Dwighta jest jedną z ukochanych scen fanów serialu. Widać własną drogę twórców, ale jeszcze należałoby w pełni przeciąć pępowinę inspiracji.

Zgrzyt pojawia się również w elemencie nowych postaci, jakie pojawiają się w produkcji. Mam z nimi ogromny problem. Tomek, siostrzeniec Bożeny, który pojawił się w firmie w miejsce Łukiego, do pięt nie dorasta swojemu poprzednikowi, mimo że dostaje w miarę rozbudowany wątek poboczny. Już Łuki w zaledwie kilku swoich scenach w 3. sezonie prezentuje się o niebo lepiej. Niestety również Kasia, czyli specjalistka od HR-u w “Kropliczance”, nie wychodzi ponad średnią. Miejscami postać bywa po prostu nudna i nijaka. Jednak nie ma w tym winy grającej ją Małgorzaty Gorol. Po prostu jest to słabo napisana bohaterka, która w pewnym momencie ginie między innymi, o wiele ciekawszymi pracownikami siedleckiej firmy. Mam wrażenie, że scenarzyści chcieli zrobić z niej swoistą fuzję Toby’ego i Holly z amerykańskiej wersji, ale niestety nie wyszło.

Natomiast dobrze poprowadzono wątki powracających bohaterów. W poprzednim sezonie nie mogłem w ogóle się przekonać do relacji Adama i Asi. Wszystko wydawało mi się bardzo sztuczne i wciskane na siłę do produkcji. Natomiast 3. sezon pokazał, że ich wątek rozwija się płynnie, ma swoje ciekawe momenty i przede wszystkim potrafił sprawić, że zacząłem kibicować więzi wspomnianej dwójki. Ciekawy wątek poboczny związany z wynajmem mieszkania otrzymał Darek. Adam Woronowicz był znakomity w poprzednich sezonach i teraz również mógł zaprezentować się w kolejnej, zabawnej odsłonie. Całkiem nieźle twórcy napisali wątek Patrycji i jej metamorfozę na przestrzeni całego sezonu. Przede wszystkim bohaterka dostała ciekawe, osobiste rozterki, z którymi musiała zmierzyć się na przestrzeni nowej odsłony, przy tym nie tracąc na swoim komediowym obliczu. A Piotr Polak jako Michał Holc to nadal mistrzostwo świata, jeśli chodzi o podanie humoru na ekranie.

Nowy sezon “The Office PL” ma swoje bardzo dobre strony, ale również mankamenty. Jednak koniec końców stanowi kawał dobrej produkcji komediowej na naszym rodzimym rynku.

Rating
Podziel się

DODAJ KOMENTARZ


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

secretcats.pl - tworzenie stron internetowych