Warner Bros i Paramount mogą się połączyć. Trwają rozmowy

Do sieci trafiła informacja na temat możliwej fuzji Warner Bros. Discovery oraz Paramount Global. Poznajcie szczegóły.

Warner Bros. Discovery Paramount
fot. Warner Bros. Discovery Paramount Pictures

Jak potwierdził portal Deadline, Warner Bros. Discovery i Paramount Global rozpoczęły rozmowę na temat możliwego połączenia spółek. Dyrektor naczelny Paramount Global, Bob Bakish i szef WBD, David Zaslav spotkali się we wtorek, 19 grudnia, w siedzibie Paramount na nowojorskim Times Square, aby omówić temat.

Jak podaje Deadline, na podstawie swojego wiarygodnego źródła, negocjacje mają wstępny charakter. Podobno Shari Redstone, dyrektor generalna akcjonariusza większościowego Paramount, National Amusements, jest w trakcie etapu sprawdzania, co może zyskać, jeśli zdecyduje się sprzedać firmę lub jej część. Dwa inne źródła portalu potwierdziły tę informację.

Warner Bros Discovery nie będzie mogło przystąpić do transakcji aż do kwietniowego wygaśnięcia dwuletniego okresu zawieszenia po połączeniu WarnerMedia i Discovery. Uzgodniono to w ramach umowy Warner-Discovery zawartej za pośrednictwem Reverse Morris Trust, która przyznaje określone korzyści podatkowe. Wielu zawierających transakcje zaznaczyło datę 8 kwietnia, biorąc pod uwagę prawdopodobieństwo, że WBD będzie chciało wprowadzić zmiany w swoim portfolio. Źródła donoszą, że obydwie spółki borykają się z problemami z zadłużeniem oraz sporymi wydatkami, które wiążą się z walką na rynku platform streamingowych. Wobec tego zyskanie partnera strategicznego wydaje się słusznym rozwiązaniem.

Dla przypomnienia w skład Paramount Global wchodzą między innymi studia Paramount Pictures, MTV Films i Nickelodeon Movies oraz platforma streamingowa Paramount+. Natomiast w strukturze Warner Bros. Discovery znajdują się takie marki jak Warner Bros. Pictures, platforma streamingowa Max, Adult Swim czy Cartoon Network.

Źródło: Deadline.com

Podziel się

DODAJ KOMENTARZ


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

secretcats.pl - tworzenie stron internetowych