Wicked: Part 1 – pierwszy zwiastun filmu opartego na kultowym musicalu

W trakcie Super Bowl Universal Pictures zaprezentowało pierwszą zapowiedź filmowej wersji musicalu Wicked. Premiera w listopadzie.

Wicked: Part 1
fot. Universal Pictures

“Wicked: Part 1” to filmowa wersja kultowego musicalu. Pierwotnie produkcja miała być jednym filmem kinowym, jednak zdecydowano podzielić historie na dwie części. W trakcie Super Bowl zadebiutował pierwszy teaser produkcji. Wideo możecie sprawdzić poniżej.

“Wicked” to nieopowiedziana historia dwóch czarownic z krainy Oz. Elphaba to kobieta, która jest outsiderką ze względu na swój zielony kolor skóry. Glinda to popularna młoda kobieta, napędzana swoimi ambicjami. Spotykają się jako studentki Uniwersytetu Shiz w fantastycznej Krainie Oz i nawiązują nieprawdopodobną, ale głęboką przyjaźń. Po zetknięciu z Czarnoksiężnikiem z Krainy Oz ich relacja znajduje się na rozdrożu, a ich życie potoczy się w zupełnie innych kierunkach.

W głównych rolach występują Ariana Grande i Cynthia Erivo. Ponadto w obsadzie znajdują się Michelle Yeoh, Jonathan Bailey, Ethan Slater, Marissa Bode i Jeff Goldblum. Za kamerą stanął Jon M. Chu.

Premiera filmu w kinach 27 listopada 2024 roku.

Źródło: YouTube

Podziel się

DODAJ KOMENTARZ


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

secretcats.pl - tworzenie stron internetowych