1670 – pełny zwiastun serialu Netflixa. Polska szlachta na wesoło

Netflix zaprezentował pełną zapowiedź polskiego serialu komediowego 1670. Ujawniono również datę premiery produkcji.

1670
fot. Robert Pałka

Serial “1670” to nowa, satyryczna produkcja Netflixa w reżyserii Macieja Buchwalda i Kordiana Kądzieli, która w przewrotny sposób opowiada o losach szlacheckiego rodu Adamczewskich i mieszkańców należącej do rodziny wsi. Za pomysł i scenariusz odpowiada Jakub Rużyłło. Do sieci trafił pełny zwiastun produkcji. Możemy dowiedzieć się z niego, że serial zadebiutuje na platformie Netflix 13 grudnia. Wideo jest dostępne poniżej.

Jak możemy przeczytać w oficjalnym opisie: “Jest rok 1670. Jan, głowa szlacheckiej rodziny i właściciel (mniejszej) połowy wsi Adamczycha, marzy o zapisaniu się na kartach historii Polski – najpotężniejszego państwa na świecie. Pasmo jego życiowych sukcesów pozwala myśleć, że jest na dobrej drodze. W końcu wszystko, co ma, odziedziczył sam, a całą resztę osiągnął ciężką pracą własnych chłopów. Jego ambitne plany zakłóca jednak niełatwa codzienność właściciela ziemskiego: na sejmiku znów trzeba zawetować pomysł podniesienia podatków, nieprzekonani do teorii skapywania chłopi tracą motywację do pracy, córka sprzeciwia się wydaniu za syna magnata, a podstępny sąsiad Andrzej knuje, jak zebrać większe plony w tym roku… W dodatku Rzeczpospolita szlachecka złośliwie akurat teraz chyli się ku upadkowi. Na szczęście opatrzność zawsze jest po stronie Polski, a postępowe myślenie Jana pozwoli mu wybrnąć z każdej sytuacji i sięgnąć po wieczną chwałę!”

W obsadzie znajdują się: Bartłomiej Topa (Jan), Katarzyna Herman (Zofia), Martyna Byczkowska (Aniela), Michał Balicki (Stanisław), Michał Sikorski (Jakub), Kirył Pietruczuk (Maciej), Dobromir Dymecki (Bogdan), Andrzej Kłak (Andrzej).

Źródło: informacja prasowa

Podziel się

DODAJ KOMENTARZ


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

secretcats.pl - tworzenie stron internetowych