Chłopiec i czapla – legendarny Hayao Miyazaki powraca po 10 latach. Oto zwiastun filmu

W sieci zadebiutował zwiastun animacji Chłopiec i czapla, której twórcą jest legenda branży, Hayao Miyazaki.

Chłopiec i czapla
fot. Ghibli

“Chłopiec i czapla” to nowy film animowany, zrodzony z kreatywnego umysłu ikony gatunku Hayao Miyazakiego i założonego przez niego studia Ghibli. Dla przypomnienia wcześniej twórca i jego firma dali światu tak ikoniczne produkcje jak “Mój sąsiad Totoro”, “Księżniczka Mononoke” czy nagrodzone Oscarem “Spirited Away: W krainie Bogów”.

“Chłopiec i czapla” już zadebiutował w Japonii w lipcu, jednak do tej pory tak naprawdę nie poznaliśmy za wielu szczegółów dotyczących produkcji. Do sieci trafił zwiastun animacji promujący jej wejście na rynek amerykański. Wideo możecie obejrzeć poniżej.

Tak prezentuje się oficjalny opis animacji: “Podczas II wojny światowej i bombardowania Tokio jedenastoletni Mahito Maki traci matkę. Ojciec chłopca, pracujący w fabryce samolotów bojowych, żeni się niebawem z Natsuko, młodszą siostrą swojej zmarłej żony, i przenosi się z rodziną do domu na wsi. Przygnębiony Mahito, pełen niepokoju w związku z nową sytuacją, niechętnie zaczyna odkrywać okolicę. Tak poznaje tajemniczą, mówiącą ludzkim głosem czaplę siwą i trafia na opuszczoną wieżę w pobliskim lesie, do której wejście rozpoczyna ciąg zaskakujących i cudownych wydarzeń.”

Film będzie miał swoją światową premierę na Festiwalu w Toronto 7 września. Natomiast widzowie w Polsce będą mogli obejrzeć produkcję na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Młode Horyzonty, który odbędzie się w dniach 30 września-8 października. Jak można przeczytać na stronie wydarzenia premierowe pokazy “Chłopca i czapli” w ramach 10. MFF Młode Horyzonty odbędą się w warszawskich kinach: Kinie Muranów, Kinie Wisła oraz Kinotece oraz we wrocławskim Kinie Nowe Horyzonty. W szerokiej dystrybucji w Polsce animacja pojawi się na początku przyszłego roku.

Źródło: YouTube/mlodehoryzonty.pl

Podziel się

DODAJ KOMENTARZ


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

secretcats.pl - tworzenie stron internetowych