Coyote vs Acme chyba nigdy nie ujrzy światła dziennego. Warner Bros kasuje projekt

Wydarzyło się coś, co zaboli każdego fana Looney Tunes i kina. Coyote vs Acme zostanie najprawdopodobniej na zawsze odstawione na półkę.

Coyote vs Acme
fot. Warner Bros

W listopadzie ubiegłego roku pojawiła się wiadomość, że Warner Bros. kasuje film “Coyote vs Acme”, produkcję będącą mieszanką animacji i gry aktorskiej, która opowiada o tytułowej postaci z Looney Tunes. Wiadomość oburzyła fanów. Jednak szybko pojawiła się opcja, że projekt zostanie sprzedany innej firmie. W grze były Paramount, Amazon i Netflix. Niestety teraz wygląda na to, że film nigdy nie ujrzy światła dziennego.

Jak podaje portal The Wrap w artykule na temat kulis całej sprawy 23 lutego ma odbyć się spotkanie Warner Bros. Discovery z udziałowcami na temat wyników finansowych za czwarty kwartał roku podatkowego. Według źródeł serwisu wiele osób związanych z filmem obawia się, że spółka wykorzysta koniec kwartału do ostatecznego anulowania projektu. Jeden z informatorów The Wrap twierdzi nawet, że Warner Bros. nie ogłosi, że nie znalazło nowego domu dla filmu, po prostu bezceremonialnie skasuje tytuł.

Jakiś czas temu odbyły się pokazy dla zainteresowanych kupnem filmu. Wśród nich byli Netflix, Amazon i Paramount. Ta ostatnia firma chciała nawet wypuścić produkcje w kinach. Jednak Warner Bros., który miał zarobić 35–40 milionów dolarów na odpisie podatku, chciał od kupującego czegoś w granicach 75–80 milionów dolarów. Co więcej, nie pozwolili zainteresowanym firmom przedstawić ich kontroferty. Wobec tego cała sytuacja przybrała formę “przyjmujesz naszą ofertę lub spadaj”.

Coyote vs Acme
fot. Warner Bros

Jak podaje jedno ze źródeł The Wrap będące blisko projektu, cała sytuacja jest jeszcze bardziej zatrważająca biorąc pod uwagę fakt, że podobno czterech dyrektorów Warner Bros. odpowiedzialnych za podjęcie tej decyzji – dyrektorzy generalni i współprzewodniczący Warner Bros. Motion Picture Group Michael De Luca i Pam Abdy, wraz z prezesem Warner Bros. Pictures Animation Billem Damaschke oraz dyrektorem generalnym i prezesem Warner Bros. Discovery Davidem Zaslavem – nawet nie widzieli gotowej wersji filmu. Zaslav miał w ogóle nie widzieć filmu. Natomiast De Luca i Abdy obejrzeli „wersję reżyserską”, a Damaschke zobaczył pierwszą przedpremierową zapowiedź. Wygląda zatem na to, że “Coyote vs Acme” dołączy na półce do “Batgirl”, jeśli na dniach nie pojawi się korzystna oferta.

Źródło: thewrap.com

Podziel się

DODAJ KOMENTARZ


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

secretcats.pl - tworzenie stron internetowych