Daredevil: Born Again – kłopoty za kulisami serialu. Produkcja wymaga gruntownej poprawy

Do sieci trafił artykuł The Hollywood Reporter, który ujawnia kłopoty serialu Daredevil: Born Again. Projekt przejdzie spore poprawki.

Daredevil: Born again
fot. Netflix

“Daredevil: Born Again” to pierwszy, solowy serial o tytułowym mścicielu z Hell’s Kitchen, który powstaje w ramach MCU. Zdjęcia do produkcji wstrzymano w połowie czerwca z powodu strajku scenarzystów. Nakręcono mniej niż połowę 18 odcinków 1. sezonu. To jednak wystarczyło, aby dyrektorzy Marvela, w tym również Kevin Feige, stwierdzili, że projekt nie nadaje się do pokazania szerszej publiczności.

Jak podaje The Hollywood Reporter, pod koniec września Marvel po cichu zwolnił głównych scenarzystów Chrisa Orda i Matta Cormana, a także reżyserów pozostałych do nakręcenia odcinków sezonu w ramach znaczącego twórczego wznowienia serialu. Obecnie studio poszukuje nowych scenarzystów i reżyserów projektu.

Źródła serwisu informują, że serial nie zadziałał, ponieważ Corman i Ord przygotowali prawny procedural, który mocno odbiegał od wersji Netflixa znanej z akcji i przemocy. Podobno Matt Murdock miał pojawić się w stroju Daredevila dopiero w 4. odcinku. Dlatego studio musi ponownie przemyśleć pierwotną koncepcję projektu. Marvel planuje zachować niektóre sceny i odcinki, chociaż dodane zostaną inne elementy, a Corman i Ord zostaną producentami wykonawczymi.

Co ciekawe przez całą sytuację Marvel ma ponoć wrócić do bardziej tradycyjnego modelu tworzenia ich programów telewizyjnych, od którego mocno odeszła. Nie zlecała pilotów, ale zamiast tego kręciła w locie całe sezony programów telewizyjnych o wartości ponad 150 milionów dolarów. Nie zatrudniano showrunnerów, zamiast tego polegano na reżyserach, którzy prowadzili serial. Osoby współpracujące z Marvelem od strony telewizyjnej skarżyły się na brak centralnej wizji, co według źródeł The Hollywood Reporter zaczęło powodować różnice twórcze i napięcie w programach studia.

Źródło: hollywoodreporter.com

Podziel się

DODAJ KOMENTARZ


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

secretcats.pl - tworzenie stron internetowych