Denis Villeneuve jednak wyreżyseruje Spotkanie z Ramą? Tak sugeruje scenarzysta

Być może Denis Villeneuve w końcu wyreżyseruje adaptację kultowej powieści science fiction, Spotkanie z Ramą.

Denis Villeneuve na planie filmu Diuna
fot. Warner Bros.

Denis Villeneuve to obecnie jeden z najbardziej rozchwytywanych i poważanych w Hollywood reżyserów. Każdy kolejny projekt filmowca jest wyczekiwany przez jego fanów. Villeneuve udowodnił, że znakomicie czuje się w gatunku science fiction tworząc między innymi widowiska “Diuna”, “Blade Runner 2049” czy “Nowy początek”. Scenarzysta Eric Roth, w podcaście “A Script Apart” zdradził, że został zatrudniony, aby napisać skrypt filmu dla Denisa Villeneuve’a. Wyjawił tylko, że scenariusz dotyczy przestrzeni, czasu, wielkiej samotności oraz wieczności.

Od razu wiele osób skojarzyło, że może chodzić o adaptację kultowej powieści Arthura C. Clarke’a “Spotkanie z Ramą”. Dla przypomnienia o tym, że Villeneuve może wyreżyserować projekt mówiło się już w 2021 roku. Mimo wszystko nie wydaje się, że “Spotkanie z Ramą” miałoby być kolejnym filmem kanadyjskiego reżysera. Villeneuve szykuje bowiem widowisko historyczne o Kleopatrze oraz mówi się o trzeciej części “Diuny”.

Oto oficjalny opis powieści “Spotkanie z Ramą” pochodzący od wydawcy:

“Odkąd w 2077 roku duża asteroida uderzyła w Ziemię, powodując ogromne straty materialne i zabijając setki tysięcy ludzi, astronomowie bacznie śledzą ruchy wszystkich takich obiektów. Gdy blisko sześćdziesiąt lat później w Układzie Słonecznym pojawia się Rama, jego rozmiary i prędkość budzą niepokój. Zdjęcia z sondy kosmicznej tylko go pogłębiają ‒ rzekoma asteroida ma zadziwiająco regularny kształt i najwyraźniej jest statkiem obcej cywilizacji. Jakie ma zamiary? Dokąd tak naprawdę zmierza Rama? Czy zagraża ludzkości?

Na wszystkie te pytania ma odpowiedzieć załoga Śmiałka, jednostki Straży Kosmicznej. Ludziom komandora Nortona udaje się przybić do statku, ale mają niewiele czasu. Podczas gdy Rama nieubłaganie zmierza ku Słońcu, astronauci z mozołem prowadzą badania. Czy zdołają spotkać obcych i poznać ich intencje?”

Źródło: worldofreel.com

Podziel się

DODAJ KOMENTARZ


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

secretcats.pl - tworzenie stron internetowych