Gladiator 2 – są reakcje z pokazu testowego. Mocny kandydat do Oscara?

Odbył się pierwszy pokaz testowy widowiska Gladiator 2. W sieci pojawiły się reakcje na produkcję. Wygląda na to, że jest dobrze.

Gladiator 2
fot. Universal/DreamWorks

“Gladiator 2” to wyczekiwana przez fanów kontynuacja kultowego filmu Ridleya Scotta z 2000 roku. Twórca odpowiada również za reżyserię sequela. W Las Vegas odbył się pokaz testowy produkcji. Portal World of Reel na podstawie swoich źródeł podzielił się reakcjami widzów na projekt.

Przede wszystkim film zawiera podobną, fabularną konstrukcję, co poprzednia produkcja. To bardzo wnikliwa i surowa historia zemsty. Jednak wyróżnia się również swoim własnym, unikalnym podejściem. Pokazana wersja liczyła 2 godziny i 40 minut.

Postać grana przez Pedro Pascala to ojczym Lucjusza. Pewnego dnia Pascal zostaje wysłany na bitwę, a żona i przybrana matka Mescala zostają zamordowane. Mescal, szlachetny czeladnik, udaje się do Rzymu, aby szukać zemsty i wywalczyć sobie drogę na szczyt. Postać Denzela Washingtona jest opisywana jako “władca marionetek”, prawdziwy czarny charakter filmu, który nadzoruje wszystko zza kulis i jest pod wrażeniem talentu Mescala.

Mówi się, że występ Mescala jest powściągliwy, ale skuteczny. Najbardziej wyróżniającą się postacią wydaje się być Connie Nielsen, która wykonuje „świetną robotę”, bardzo emocjonalną. Według jednej z uczestniczek może za swoją kreację otrzymać nominację do Oscara. Denzel Washington ma być genialny w swojej roli. Joseph Quinn i Fred Hechinger również zasługują na uznanie grając nieco zabawne postacie rozpieszczonych bogaczy.

Gladiator 2
fot. materiały prasowe

Jeden z uczestników chwali kostiumy i scenografię. Mają być piękne, odwzorowujące styl pierwszego filmu. Chwalona jest również muzyka Harry’ego Gregsona Williamsa, która ponoć doskonale komponuje się z historią.

Sceny walk na arenie gladiatorów według uczestników są bardzo widowiskowe. Mamy w nich rekiny, nosorożca, a sekwencja z małpami jest opisywana jako “krwawa” i “absolutnie szalona”. Ponoć małpy mają w niej między innymi zrywać twarze z walczących. Ogólnie zatem przyjęcie produkcji jest bardzo pozytywne po pokazie testowym.

Premiera filmu w kinach 22 listopada.

Źródło: Worldofreel.com

Podziel się

DODAJ KOMENTARZ


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

secretcats.pl - tworzenie stron internetowych