Gorączka 2 kolejnym filmem Michaela Manna! Adam Driver w jednej z głównych ról?

Michael Mann ogłosił, że jako swój następny film nakręci Gorączkę 2. Skomentował ponowne spotkanie na planie z Adamem Driverem.

Gorączka 2
fot. materiały prasowe

“Gorączka” z 1995 roku w reżyserii Michela Manna do dzisiaj uznawana jest za prawdziwe arcydzieło kina. Od jakiegoś czasu do sieci trafiają pogłoski, że kultowy filmowiec mógłby nakręcić sequel produkcji. Teraz jest to już oficjalna informacja. Mann, przemawiając w Londynie na imprezie Contenders, został zapytany o “Gorączkę 2”. Reżyser stwierdził wprost, że ma zamiar ją nakręcić jako swój następny film.

Ponadto padło pytanie o to, czy Adam Driver zagra w produkcji. Dla przypomnienia aktor wystąpił u Manna w tytułowej roli w filmie “Ferrari”. Reżyser stwierdził, że jeszcze o tym nie rozmawiali. Zaznaczył, że mają podobną etykę pracy, która jest dosyć intensywna. Powiedział, że lubią się i świetnie się bawili, pracując razem artystycznie.

“Gorączka 2” będzie ekranizacją powieści pod tym samym tytułem, którą Mann napisał do spółki z Meg Gardiner. Książka stanowi zarówno kontynuację, jak i prequel “Gorączki. Oto jej opis pochodzący od wydawcy:

Następnego dnia po finałowej scenie Gorączki Chris Shiherlis (Val Kilmer) zaszywa się w Koreatown, ranny, wpółprzytomny i desperacko usiłujący wydostać się z LA. W pogoń za nim rusza detektyw policji Los Angeles Vincent Hanna (Al Pacino). Kilka godzin wcześniej w trakcie strzelaniny pod światłami stroboskopowymi na końcu pasa startowego lotniska LAX Hanna zabił wspólnika Shiherlisa, Neila McCauleya (Robert De Niro). Teraz Hanna jest zdeterminowany, żeby dorwać i zabić także Shiherlisa, ostatniego ocalałego członka ekipy McCauleya, zanim ten zniknie z miasta.

W roku 1988, siedem lat wcześniej, McCauley, Shiherlis i ich ekipa zawodowców dokonują skoków na Zachodnim Wybrzeżu i pograniczu amerykańsko-meksykańskim, a potem w Chicago. Ambitni i śmiali zgarniają szybką forsę i prowadzą barwne życie. Tymczasem Vincent Hanna, detektyw z chicagowskiego wydziału zabójstw – człowiek niepogodzony ze swą przeszłością – podąża za swoim powołaniem. Ściga uzbrojonych i groźnych ludzi, ukrywających się w mrocznych, dzikich zakątkach, i poluje na brutalny gang złodziei okradających prywatne domy. 

Okazuje się, że działania McCauleya i Hanny prowadzą do niespodziewanych reperkusji.

“Gorączka 2” przenosi wielowymiarowych i znakomicie nakreślonych bohaterów w nowe rejony – od syndykatów w południowoamerykańskiej strefie wolnego handlu po międzynarodowe organizacje kryminalne działające na terenie Azji Południowo-Wschodniej. Przybliża nam prywatne życie ludzi, którzy w uniwersum Gorączki Michaela Manna stawią czoła nowym przeciwnikom w sytuacjach wykraczających poza wszelkie granice.

Źródło: Dedaline.com

Podziel się

DODAJ KOMENTARZ


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

secretcats.pl - tworzenie stron internetowych