Nosferatu – zwiastun horroru pokazano na CinemaCon. Oto jego opis

Nowa wersja Nosferatu była promowana na branżowym wydarzeniu CinemaCon. Sprawdźcie streszczenie pierwszej zapowiedzi filmu.

Nosferatu
fot. Focus Features/Empire

“Nosferatu” to remake kultowego filmu grozy z 1922 roku. Za reżyserię horroru odpowiada Robert Eggers, twórca takich projektów jak “The Lighthouse” czy ostatnio “Wiking”. Produkcja była promowana w czasie panelu Universal i Focus Features na CinemaCon. Na wydarzeniu pokazano pierwszy zwiastun projektu. Poniżej możecie sprawdzić jego opis.

Materiał rozpoczyna się od granej przez Lily-Rose Depp Anny Harding, która mówi “Przyjdź do mnie, usłysz moje wołanie”, tuż przed tym, jak zostaje zaatakowana od tyłu, a ktoś próbuje chwycić ją za szyję. W kolejnej scenie bohaterka budzi się w szpitalu i pyta postać graną przez Willema Dafoe: “Profesorze, czy on nadchodzi?”. Ten odpowiada “Przybywa do nas”. Następnie przechodzimy do klimatycznych ujęć XIX-wiecznych Niemiec, szybkich migawek gotyckiego zamku, przerażającego cmentarza, lokalnego miasta i jego licznych mieszkańców niosących trumny.

Nosferatu
fot. Aidan Monaghan/Focus Features

Zwiastun pokazuje obraz wykrzywionej ręki Nosferatu przesuwającej się nad miastem jako gigantyczny cień i zakrywającej je ciemnością. Następnie widzimy wspomnianego już Willema Dafoe gromadzącego ludzi, aby stawili czoło złu, a w kolejnej scenie pojawia się w mauzoleum w otoczeniu tysięcy szczurów tuż przed tym, jak otwiera starożytną trumnę. Widzimy boczny profil kultowego haczykowatego nosa Nosferatu, ale nie widzimy twarzy Billa Skarsgårda. Następnie następuje wizualizacja jego ciemnej i imponującej sylwetki unoszącej się w gigantycznym korytarzu. Zwiastun kończy się sceną, w której Dafoe staje twarzą w twarz z hrabią Orlokiem.

Premiera filmu w kinach 25 grudnia 2024 roku.

Źródło: ScreenRant.com/slashfilm.com

Podziel się

DODAJ KOMENTARZ


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

secretcats.pl - tworzenie stron internetowych