Opowieści z Narnii – Greta Gerwig za kamerą nowych filmów

Kultowy cykl powieści Opowieści z Narnii doczeka się kolejnych filmów. Twórczyni Lady Bird i Barbie stanie za kamerą produkcji.

Opowieści z Narnii
fot. materiały prasowe

Opowieści z Narnii to kultowa seria powieści fantasy dla dzieci stworzona przez CS Lewisa. W 2018 roku Netflix ogłosił, że nabył prawa filmowe i telewizyjne do cyklu. Jednak od tamtej pory nie pojawiły się żadne informacje na temat jakichkolwiek projektów z uniwersum. Teraz to się zmieniło. W artykule New Yorkera o hollywoodzkich ambicjach firmy Mattel ujawniono, że reżyserka nadchodzącej “Barbie”, Greta Gerwig, stanie za kamerą dwóch filmów z serii Opowieści z Narnii.

Tym samym Gerwig stopniowo przechodzi z reżyserii mniejszych filmów takich jak “Lady Bird” czy “Małe kobietki” do kręcenia wysokobudżetowych produkcji.

Opowieści z Narnii
fot. materiały prasowe

Bohaterami cyklu są członkowie rodzeństwa Pevensie – Piotr, Łucja, Edmund i Zuzanna. W pierwszej powieści cyklu odkrywają przejście do tajemniczej krainy Narnii, pełnej magicznych stworzeń. Tam muszą stawić czoła różnych niebezpiecznym mocom między innymi Białej Czarownicy.

Do tej pory ekranizacji doczekały się trzy książki z serii. Były to: “Lew, czarownica i stara szafa”, “Książę Kaspian” oraz “Podróż Wędrowca do Świtu”.

Źródło: hollywoodreporter.com

Podziel się

DODAJ KOMENTARZ


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

secretcats.pl - tworzenie stron internetowych