Osiedle Swoboda – powstanie animacja na podstawie kultowego komiksu

Kultowa, polski komiks, Osiedle Swoboda, doczeka się swojej animowanej wersji. za sterami twórca oryginału.

Osiedle Swoboda
fot. Kultura Gniewu

“Osiedle Swoboda” to jeden z najważniejszych tytułów w historii polskiego komiksu. Ukazujący się na łamach słynnego „Produktu” cykl autorstwa Michała Śledzińskiego był flagowym projektem magazynu i ważnym fundamentem polskiego rynku komiksowego. Studio EGo FILM ogłosiło na swoim profilu na Facebooku, że tytuł doczeka się animacji, za którą odpowiada sam autor. Producentką projektu jest Ewelina Gordziejuk.

Jak możemy przeczytać w oficjalnym opisie komiksu pochodzącym od wydawcy:

“To obyczajowa historia z życia miejskiej młodzieży, która lubi ostrą muzę, imprezy, alkohol i inne używki. Snujący się po osiedlowych uliczkach bohaterowie – niezapomniani Wiraż, Dźwiedzu, Szopa, Smutny i reszta ferajny – borykają się z przemocą, nudą, tępymi „dresiarzami” i kacem, czyli z tym wszystkim, na co narażeni są codziennie młodzi ludzie.

Śledziu opowiada o tym zwyczajnym życiu na zwyczajnym osiedlu z niezwykłym poczuciem humoru, przyglądając się swoim bohaterom z sympatią i dystansem jednocześnie. Doprawia to szczyptą surrealizmu i fantastyki, które na Osiedlu Swoboda wyglądają zadziwiająco naturalnie.”

Osiedle Swoboda
fot. EGo FILM

Źródło: oficjalne konto Facebook EGo FILM

Podziel się

DODAJ KOMENTARZ


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

secretcats.pl - tworzenie stron internetowych