Sami Swoi. Początek – zwiastun prequela kultowej serii. Oto młodzi Kargul i Pawlak

Do sieci trafiła pierwsza zapowiedź filmu Sami Swoi. Początek, prequela kultowej serii. Premiera w 2024 roku.

Sami Swoi. Początek
fot. Jarosław Sosiński

“Sami Swoi. Początek” to nowy film, która stanowi prequel dla najsłynniejszego, ekranowego sporu sąsiedzkiego w historii polskiej kinematografii. Do sieci trafił pierwszy teaser produkcji. Wideo możecie sprawdzić poniżej.

Jak można przeczytać w oficjalnym opisie: “Pawlak i Kargul – bohaterowie kultowej trylogii ,”Sami swoi”, przed trafieniem na Ziemie Odzyskane byli sąsiadami we wsi na Kresach na terenie obecnej Ukrainy. I już wtedy było to wybuchowe sąsiedztwo… “Sami swoi. Początek” to barwna opowieść, w której drobne złośliwości przeplatają się z życiowymi kamieniami milowymi. Charakterne postaci w połączeniu z wielką historią w tle zabiorą widza w sentymentalną, ale też porywającą i pełną humoru podróż.”

W obsadzie znajdują się Adam Bobik (Kazimierz Pawlak), Karol Dziuba (Władysław Kargul), Paulina Gałązka (Nechajka Słobodzian), Weronika Humaj (Mania Ziębicka), Zbigniew Zamachowski (Kacper Pawlak), Katarzyna Krzanowska (Maryjka Pawlak), Mirosław Baka (Ziębicki), Wojtek Malajkat (Ksiądz), Anna Dymna (Pecynicha), Janusz  Chabior (Wincenty Kargul), Adam Ferency (Wujko Pecyn), Agnieszka Suchora (Ziębicka). Za kamerą stanął Artur Żmijewski. Scenariusz napisał Andrzej Mularczyk.

Premiera 16 lutego 2024 roku w polskich kinach.

Źródło: informacja prasowa

Podziel się

DODAJ KOMENTARZ


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

secretcats.pl - tworzenie stron internetowych