State of Play styczeń 2024 – najciekawsze zapowiedzi z wydarzenia. Death Stranding 2 i inne

PlayStation zaprezentowało na State of Play swoje nadchodzące produkcje. Wobec tego zrobiłem dla Was listę najciekawszych zapowiedzi.

State of Play
fot. SIE/Kojima Productions

31 stycznia odbyło się wydarzenie State of Play, na którym PlayStation zaprezentowało nadchodzące gry, które trafią na konsole japońskiego giganta w 2024 i 2025 roku. Wirtualne wydarzenie obfitowało w wiele ciekawych zapowiedzi i nowych materiałów z już ogłoszonych tytułów. Wobec tego postanowiłem uporządkować te najbardziej interesujące na jednej liście.

Na pewno jedną z najbardziej elektryzujących zapowiedzi prezentacji była wypowiedź legendarnego Hideo Kojimy. Japoński twórca ujawnił, że pracuje nad szpiegowską grą akcji specjalnie na konsole PlayStation 5. Zatem jak widać Kojima pragnie wrócić klimatem w nowej produkcji do swojej serii Metal Gear Solid. Nowa gra twórcy nosi roboczy tytuł “Physint” i na razie tylko tyle o niej wiadomo. Poniżej lista najciekawszych zapowiedzi wydarzenia.

Stellar Blade

Na wydarzeniu zaprezentowano nowy materiał z gry koreańskiego studia Shift Up. Przedstawiono w nim rozgrywkę, która mocno przypomina takie tytuły jak “NieR: Automata” oraz nowy “God of War”. Akcja produkcji dzieje się w dalekiej przyszłości, w której Ziemia została podbita przez tajemnicze bestie. Muszę przyznać, że wcześniej za bardzo nie obchodził mnie omawiany tytuł. Jednak po prezentacji PlayStation bardzo czekam na “Stellar Blade”. A w tytuł zagramy 26 kwietnia.

Silent Hill 2 Remake i Silent Hill: The Short Message

Fani serii Silent Hill mieli sporo frajdy z najnowszego State of Play, ponieważ zapowiedziano dwie produkcje z uniwersum. Pierwsza z nich to oczywiście remake “Silent Hill 2” przeznaczony na konsole PlayStation 5. Natomiast drugi z tytułów to “Silent Hill: The Short Message”. To produkcja z uniwersum, w którym poznajemy bohaterkę Anitę, a sama gra podejmuje bardzo poważne tematy jak choćby samobójstwo. Produkcja jest już dostępna za darmo na PlayStation Store.

Judas

“Judas” to nowa gra od twórcy kultowego “BioShock”, Kena Levine’a. Produkcja to pierwszoosobowa strzelanka oparta na fabule. Klimatem przypomina poprzednie dzieło Levine’a. Na wydarzeniu zaprezentowano pierwszy zwiastun fabularny, który jednak nie zdradza za wiele z historii. Całość jest promowana sloganem “Czy uda ci się naprawić to, co zostało zniszczone? Czy może zostawisz to na pastwę losu?”

Rise of the Ronin

“Rise of the Ronin” to nowa gra RPG w otwartym świecie od studia Team Ninja, twórców uznanej serii Nioh. Tym razem produkcja przenosi gracza do XIX-wiecznej Japonii. W trakcie State of Play zaprezentowano materiał z rozgrywki. Możemy z niego dowiedzieć się, że gracz w walce będzie mógł oprócz katany używać również broni palnej, a do przemieszczania posłuży mu między innymi specjalna lina, którą również będzie mógł dokonywać skrytobójstw.

Death Stranding 2: On the Beach

No i potwierdziły się niedawne plotki. Druga część “Death Stranding” rzeczywiście będzie nosiła podtytuł “On the Beach”. W trakcie wydarzenia zaprezentowano obszerny materiał dotyczący produkcji, które przedstawia pewne elementy fabuły oraz głównych bohaterów gry. Trzeba przyznać, że pod względem historii tytuł zapowiada się intrygująco, a graficznie wygląda obłędnie. W produkcję zagramy w 2025 roku.

Źródło: YouTube

Podziel się

DODAJ KOMENTARZ


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

secretcats.pl - tworzenie stron internetowych