Szogun – zwiastun serialu na podstawie kultowej powieści. Angielski żeglarz na japońskim dworze

Do sieci trafiła pierwsza zapowiedź serialu Szogun. Premiera produkcji została zaplanowana na 2024 rok.

Szogun
fot. screen z YouTube

“Szogun” to serial stacji FX, będący ekranizacją kultowej powieści autorstwa Jamesa Clavella. Książka już raz doczekał się ekranowej wersji w 1980 roku. Do sieci trafił pierwszy zwiastun produkcji FX. Wideo możecie sprawdzić poniżej.

Akcja serialu rozgrywa się w Japonii w roku 1600, u zarania wojny domowej, która na zawsze zadecyduje o stuleciu w Kraju Kwitnącej Wiśni. Statek angielskiego żeglarza, Jacka Blackthorne’a rozbija się u wybrzeży Japonii. W tym czasie Lord Yoshii Toranaga musi walczyć ze swoimi wrogami z Rady Regentów, którzy jednoczą się przeciwko niemu. Losy obydwu bohaterów splatają się, gdyż Blackthorne posiada informacje, które mogą przechylić szalę zwycięstwa na stronę Toranagi. Jack musi lawirować między zdradami i spiskami, aby przeżyć. Losy Toranagi i Blackthorne’a nierozerwalnie wiążą się z ich tłumaczką, Todą Mariko, tajemniczą szlachcianką i ostatnią ze zhańbionego rodu. 

W obsadzie produkcji znajdują się Cosmo Jarvis, Hiroyuki Sanada, Anna Sawai, Tadanobu Asano, Hiroto Kanai, Takehiro Hira, Moeka Hoshi, Tokuma Nishioka, Shinnosuke Abe, Yuki Kura i Fumi Nikaido. Serial został stworzony przez Rachel Kondo i Justina Marksa, a Marks pełni funkcję showrunnera i producenta wykonawczego projektu.

Premiera serialu w lutym 2024 roku.

Źródło: YouTube

Podziel się

DODAJ KOMENTARZ


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

secretcats.pl - tworzenie stron internetowych