The Office US – powstanie reboot serialu. Za sterami twórca oryginału

Amerykańskie The Office ma otrzymać swój reboot. Wszystko ma rozpocząć się po zakończeniu strajku scenarzystów.

The Office US
fot. NBC

“The Office US” to kultowy serial komediowy, nakręcony w formie mockumentu, czyli produkcja fabularna stylizowana jest na dokument. Projekt został oparty na brytyjskim formacie, jednak z czasem przebił oryginał i stał się bardziej kultową produkcją.

WGA, czyli amerykański związek zawodowy zrzeszający scenarzystów pracujących w USA rozpoczął w maju strajk. 24 września doszło do wstępnego porozumienia między organizacją a AMPTP, amerykańskim stowarzyszeniem zrzeszającym ponad 350 firm zajmujących się produkcją filmową i telewizyjną. Po głosowaniu nad nową umową przez zarząd i członków WGA, strajk będzie mógł zostać oficjalnie zakończony. A to otworzy drogę do powstania nowych projektów filmowych i serialowych. Wśród nich znajduje się reboot wspomnianego “The Office US”.

W artykule dla Puck News pisarze Matthew Belloni i Jonathan Handel spekulowali na temat najbliższej przyszłości przemysłu rozrywkowego. Stwierdzili, że Greg Daniels, twórca “The Office US”, planuje zrestartować serię. Sam główny zainteresowany jak na razie nie potwierdził tej informacji. Prace nad projektem mają rozpocząć się po zakończeniu wspomnianego wyżej strajku.

Dla przypomnienia “The Office US” było emitowane w latach 2005-2013. Produkcja opowiadała o losach pracowników firmy papierniczej z Scranton w Pensylwanii. Gwiazdą projektu był Steve Carell, który przez siedem sezonów wcielał się w irytującego, aspołecznego szefa, Michaela Scotta. Ponadto w obsadzie znaleźli się między innymi John Krasinski, Jenna Fischer, Rainn Wilson, Mindy Kaling czy BJ Novak.

Źródło: independent.co.uk

Podziel się

DODAJ KOMENTARZ


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

secretcats.pl - tworzenie stron internetowych