The Winter King – zwiastun serialu. To nowa wersja legend arturiańskich

Do sieci trafił zwiastun serialu The Winter King od MGM+, który jest nowym spojrzeniem na legendę Króla Artura. Premiera w sierpniu.

The Winter King
fot. Simon Ridgway

“The Winter King” to nowy serial platformy MGM+ oparty na powieści autorstwa Bernarda Cornwella, wydanej w Polsce pod tytułem “Zimowy monarcha”. Jest to pierwsza część trylogii arturiańskiej, na którą składają się jeszcze książki “Nieprzyjaciel Boga” i “Excalibur”. Zadebiutował pierwszy zwiastun serialu. Wideo możecie sprawdzić poniżej.

Akcja “The Winter King” rozgrywa się w V wieku, na długo przed zjednoczeniem Wielkiej Brytanii, w brutalnej krainie walczących frakcji i plemion, gdzie życie często było ulotne. Seria podąża za Arturem Pendragonem, który ewoluuje od wyrzutka do legendarnego wojownika i przywódcy.

W obsadzie serialu znajdują się Iain De Caestecker jako Artur Pendragon, Eddie Marsan jako Król Uther, Ellie James jako Nimue, Nathaniel Martello-White jako Merlin, Stuart Campbell jako Derfel, Daniel Ings jako Owain, Valene Kane jako Morgana, Jordan Alexandra jako Ginewra i Simon Merrells jako Gundleus.

Premiera 10-odcinkowego 1. sezonu serialu została zaplanowana na 20 sierpnia.

Źródło: YouTube

Podziel się

DODAJ KOMENTARZ


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

secretcats.pl - tworzenie stron internetowych