Wzgórze psów – Netflix robi serial na podstawie książki Jakuba Żulczyka

Jakub Żulczyk ogłosił, że powstanie kolejny serial na podstawie jego powieści. Tym razem Netflix zabierze się za Wzgórze psów.

Wzgórze psów
fot. materiały prasowe

“Wzgórze psów” to kolejna powieść Jakuba Żulczyka, która doczeka się ekranizacji. Netflix ujawnił, że pracuje nad serialem na podstawie uznanej książki autora. Za reżyserię odpowiada Piotr Domalewski (“Cicha noc”), który napisał również scenariusz do projektu wraz z samym Żulczykiem. Producentką serialu jest Izabela Łopuch, która z pisarzem pracowała już przy “Ślepnąc od świateł” oraz ostatnio “Warszawiance”.

Bohaterem powieści jest niespełniony pisarz, Mikołaj Głowacki, który ucieka ze stolicy przed długami i innymi problemami do swojej rodzinnej miejscowości na Mazurach. Wraz z żoną próbują ułożyć swoje życie. Jednak na miejscu wplątują się w intrygę, w której biorą udział między innymi ojciec Mikołaja, pani burmistrz oraz tajemniczy Niemiec, Kalt.

Oto oficjalny opis książki pochodzący od wydawcy:

“Zimna, ciemna warmińsko-mazurska prowincja. Na jej tle doskonale skonstruowany mroczny thriller: zaskakujący, niepokojący, wciągający od pierwszej strony. Ale to tylko najprostsze odczytanie nowej powieści Żulczyka. Tajemnicze zaginięcia ludzi, makabryczne odkrycia związane z ich odnalezieniem, dramat rodzinny głównego bohatera to pretekst do mistrzowsko nakreślonego portretu lokalnej społeczności oraz uwikłanej w miejscowe układy rodziny. Żulczyk pokazuje, jak ojcowie niszczą swoich synów, mężowie – żony, przyjaciele – przyjaciół. Zajmuje go pamięć o krzywdzie i wybiórczość tej pamięci. Prowincja Polski jako miejsce, w którym widać metafizyczną prawdę o „polskim losie” i Warszawa jako miejsce, gdzie przyjezdny z prowincji może wygrać albo przegrać, ale nie może spokojnie żyć. Czy karą za zło może być inne zło? Gdzie jest granica w wymierzaniu sprawiedliwości? Jak zwykle Żulczyka interesuje to, co kryje się pod powierzchnią.”

Źródło: informacja prasowa

Podziel się

DODAJ KOMENTARZ


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

secretcats.pl - tworzenie stron internetowych