Harry Potter – Max szuka scenarzystów serialu. Oto pierwsi kandydaci

Serialowy Harry Potter rozkręca się. Do sieci trafiły nazwiska kandydatów do roli scenarzystów projektu platformy Max.

Harry Potter
fot. Warner Bros. Pictures

Jak już wiadomo od pewnego czasu Harry Potter doczeka się swojej serialowej wersji. Projekt powstanie dla serwisu Max. Do tej pory nie otrzymaliśmy żadnych konkretnych informacji na temat produkcji. Teraz to się zmieniło. Otóż serwis Deadline przedstawił kandydatów, którzy walczą o rolę scenarzystów serialu. Są to Martha Hillier, Kathleen Jordan, Tom Moran i Michael Lesslie.

Według źródeł portalu w zeszłym tygodniu podobno odbyła się pierwsza runda spotkań wspomnianych twórców z włodarzami Max i Warner Bros. Television, na którym scenarzyści prezentowali swoje pomysły na adaptację kultowej serii powieści. Najlepsze z nich zostaną później zaprezentowane samej JK Rowling, autorce literackiego pierwowzoru i producentce serialu. Deadline zaznacza, że istnieje możliwość zaangażowania więcej niż jednego z podanych kandydatów.

Harry Potter
fot. Warner Bros. Pictures

Hillier jest znana przede wszystkim ze swojej pracy nad serialem “Upadek królestwa”. Kathleen Jordan była odpowiedzialna za produkcję Netflixa “Nastoletnie łowczynie nagród”. Moran napisał dla Amazona serial “The Devil’s Hour”. Natomiast Lesslie jest współtwórcą scenariusza do filmu “Igrzyska śmierci: Ballada ptaków i węży” oraz był producentem wykonawczym serialu “Mała doboszka”.

Źródło: Deadline.com

Podziel się

DODAJ KOMENTARZ


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

secretcats.pl - tworzenie stron internetowych