Kruk – film znalazł studio. Premiera już w przyszłym roku

Nowy Kruk w końcu znalazł dystrybutora w USA. Wygląda na to, że klątwa ciążąca na produkcji w końcu została zdjęta.

Superman: Legacy
fot. Lionsgate

Nowy “Kruk” to film, który borykał się z wieloma, zakulisowymi problemami. O projekcie w Hollywood można było słyszeć już w 2010 roku. Jednak przez lata zmieniali się zarówno reżyserzy jak i gwiazdy produkcji. Z główną rolą w projekcie byli związani między innymi Bradley Cooper, Luke Evans czy Jason Momoa, a na stanowisku reżysera mieli zasiąść między innymi Corin Hardy, Francisco Javier Gutierrez i Stephen Norrington. Gdy już wydawało się, że film nie powstanie, okazało się, że rozpoczęto zdjęcia do produkcji. Gwiazdą projektu został Bill Skarsgard, natomiast na reżysera wybrano Ruperta Sandersa. Teraz poznaliśmy studio, które będzie odpowiadało za dystrybucję filmu w USA.

Jak podaje portal Deadline, Lionsgate podpisało ośmiocyfrową umowę na zakup praw do dystrybucji produkcji w Stanach Zjednoczonych. Film ma trafić do amerykańskich kin w 2024 roku. Za międzynarodową dystrybucję odpowiada FilmNation.

Kruk 1994
fot. IMDb

Dla przypomnienia projekt oparty jest na kultowym komiksie autorstwa Jamesa O’Barra. Pierwowzór opowiada o muzyku i jego dziewczynie, którzy giną w trakcie brutalnego napadu. Po roku jednak nasz bohater wraca do żywych. Postanawia dokonać zemsty na ludziach, którzy odebrali mu wszystko, co najdroższe.

Oprócz Skarsgarda w obsadzie znaleźli się FKA twigs, Danny Huston, Laura Birn, Jordan Bolger i Sami Bouajila.

Źródło: Deadline.com

Podziel się

DODAJ KOMENTARZ


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

secretcats.pl - tworzenie stron internetowych